• Blesvkovka ZDE
•Zadání I.kola MH 2011 ZDE
      • Nový zápis v trenérském deníku 21.10.2010 ZDE
* * * I. Kolo MH 2011 * * *

Zase Váňa aneb král dostihové dráhy =)

21. března 2010 v 21:08 | Dressage-sport.blog.cz |  Síň slávy
Josef Váňa starší ve svých šestapadesáti letech pošesté zvítězil ve Velké pardubické. Nejstarší aktivní žokej v Česku, který jel letos dostih teprve podruhé, dovedl k triumfu osmiletého hnědáka Tiumena ze stáje Köi Dent.

"Už jsem měl strach, když jsem viděl, jak Numero Due perfektně skáče, že to nevyjde, a rychle jsem vyrazil dopředu," řekl Váňa o finiši. "Ale na posledních skocích jsme na ostatní dost získali a ukázalo se, že Tiumen je tu dnes nejlepší," dodal.

Největší pole za posledních dvacet let předvedlo dostih s minimem chyb a do cíle se dostalo rekordních osmnáct koní.
Na Taxisu spadl jediný kůň, Hirsch. A problémy nedělal ani další těžký skok číslo šest, kde pouze vybočil britský Lucky Nellerie. Další zahraniční účastník Lucky Luk ztratil jezdce za dropem, na Velkém vodním příkopě skončily šance Shirley.

Josef Váňa jel letos před Velkou pardubickou jediný dostih, koncem července v Albertovci. V sedle Welldancera, kterého připravoval na Velkou pardubickou, však skončil až sedmý a nebyl se svým výkonem spokojen. Po zranění Welldancera se chvíli zdálo, že Váňa bude tentokrát na startu chybět, pak se ale rozhodl pro Tiumena.
Ve svých šestapadesáti letech sice není historicky nejstarším vítězem, Vladimír Hejmovský byl v roce 1951 o dva roky starší, přesto je Váňův výkon v současném dostihovém světě unikátní.

Šestapadesátiletý žokej si během 6900 metrů dlouhé trati takticky počkal, směřoval Tiumena do první vlny až v závěrečné fázi a ve finiši porazil o dvě generace mladšího Bartoše, kterého zaměstnává v centrále Mlýnce na Karlovarsku jako svou stájovou jedničku.
"Je tady hodně mladých, který to taky mohou vyhrát pošesté, ale nesmí házet starého Váňu do žita," řekl Váňa v rozhovoru pro Českou televizi ještě v Tiumenově sedle. "Přijde hodně otázek, jestli končím nebo ne. Dneska končím, ale kdyby se dal dohromady Welldancer, tak nekončím..."

zdroj:můj starý blog
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama